МІСЯЦЬ ПАМ`ЯТІ ГОДОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ 1932-1933

Дорогі друзі та гості Hnizdo.Innsbruck! У 2022-2023 роках ми шануємо 90-і роковини однієї з найбільших історичних, генетичних, культурних і ідентичнісних травм українського народу — Голодомору-геноциду 1932-33 років. Ми хочемо нагадати вам про події майже столітньої давнини, які не тільки живо присутні у колективній пам`яті українців, а й нагадуються нам крізь сьогодення російської війни проти України. Ми також хочемо, аби наші австрійські друзі та колеги знали більше про про нищення росією українського народу, і про гордість та тяглість української пам`яті. У цих міркуваннях ми запрошуємо вас доєднатись до нашого місяця пам`яті Голодомору-геноциду 1932-1933 років у Інсбруку.

27 листопада - 11 грудня | Universität Innsbruck | Корпус SoWi на Universitätsstraße 15 | відкритий простір, 1 поверх / 1. Stock

Вхід вільний, приміщення відкрите в усі дні, окрім неділі, згідно з годинами роботи корпусу університету.

ВИСТАВКА "НЕЗАСУДЖЕНИЙ ГЕНОЦИД УКРАЇНЦІВ ПОВТОРЮЄТЬСЯ"

ПРО ВИСТАВКУ

90 років тому Україна пережила одну з найтрагічніших сторінок у своїй історії — Голодомор. Тоді росія намагалась знищити саме українство, наш спосіб життя і сенс існування цілого народу. Однак злочинний режим не був покараний, що перетворило його на ґрунт для нової хвилі російського геноциду проти українців.

Виставка «Незасуджений геноцид українців повторюється» розповідає світові про історію зла, яке не було покаране і яке повернулося сьогодні, щоб завершити почате майже сто років тому. У ній ідеться про історію деструктивних українсько-російських відносин, розповідається про їх причини, наслідки й способи остаточно перемогти це зло.

Експозиція створена спеціально для іноземної аудиторії і побуває в різних куточках світу для того, аби більше людей почули правду і долучились до українців у їх боротьбі за виживання, боротьбі проти росії.

Куратор: Яна Гринько

Тексти: Яна Гринько, Ірина Курганська, Марина Богуш, Назар Куць, Роман Молдавський, Інна Шугальова

Переклад: Тетяна Нагірнич

Дизайн: Вікторія Односум

ВЕРНІСАЖ ВИСТАВКИ Х КІНОПОКАЗ 

Цього дня ми розповімо про ідею проекту, представимо нашим гостям виставку, а також спільно переглянемо документальний фільм "Hunger For Truth: The Rhea Clyman Story" (Produced by Canada Ukraine Foundation, Messy Moment Media, and Babylon'13, Director Andrew Tkach)

29 листопада | 17.15 |Universität Innsbruck | Корпус SoWi на Universitätsstraße 15 | HS 3, 0 поверх Erdgeshoss

Вхід вільний, захід проводитиметься англійською мовою

Лектор: д. Геннадь Побережний, Український Вільний університет Мюнхена, Український науковий інститут Гарвардського університету

01 грудня | 15.00 |Universität Innsbruck | Корпус SoWi на Universitätsstraße 15 | HS 1, 0 поверх Erdgeshoss

Вхід вільний, захід проводитиметься англійською мовою

ЛЕКЦІЯ "ГОЛОДОМОР ЯК ЧАСТИНА СОВЄЦЬКОГО ГЕНОЦИДУ В УКРАЇНІ"

ПРО ЛЕКЦІЮ

Ми запросили д. Геннадя Побережного, аби з`ясувати місце Голодомору-геноциду 1932-1933 років у світовому трагічному феномені масових вбивств і геноцидів. Що може вважатись геноцидом і хто встановлює ці критерії? Хто досліджував Голодомор-геноцид? Чому він визнаний геноцидом лише в невеликій кількості держав світу?

Д. Геннадь Побережний є асоційованим членом Українського дослідницького інституту Гарварду, де він працював головним картографом проекту "Великий Голод" для "Цифрового атласу України" у період з 2010 по 2014 рік. Останнім часом він був стипендіатом Фулбрайта і займався дослідженням політики радянського геноциду в Україні, а також співпрацював над двома іншими дослідженнями, пов'язаними із геноцидом: перекладом та редагуванням книги про Рафаеля Лемкіна та концепцію геноциду від його колеги Дугласа Ірвіна-Еріксона, а також дослідженням Північноамериканської архівної колекції Лемкіна. 

Д. Побережний має вищі ступені в галузі сталого розвитку, географії, політології та глобальних справ, і викладав курси з політичної та культурної географії глобальних справ, порівняльної політики посткомуністичних і постколоніальних перехідних суспільств Східної Європи. Наразі він є візитуючим професором в Українському вільному університеті в Мюнхені, Німеччина.


Ми дякуємо п. Галині Архінос та п. Надії Аряєвій за допомогу в організації цього заходу.


ПАНИХИДА ЗА ЗАГИБЛИМИ У ЧАСИ ГОЛОДОМОРУ-ГЕНОЦИДУ 1932-33 ТА ТИМИ, ХТО ГИНЕ У ЧАСІ СУЧАСНОЇ РОСІЙСЬКОЇ ВІЙНИ В УКРАЇНІ

Ми проводимо цей захід у кооперації з душпастирством свв.  Володимира та Ольги греко-католицької церкви м. Інсбрука

01 грудня | 17.30 | Українська греко-католицька церква свв. Володимира та Ольги |Tschurtschenthalerstraße , 7 | 1 поверх (1. Stock)

Вхід вільний, захід проводитиметься німецькою та українською мовами

Меморіальну службу проведе о. д. Ігор Гінда

Дискутант: д. Генадь Побережний — політолог, геноцидознавець, доцент Українського Вільного університету в Монахові (Мюнхені), Німеччина.

Дискутантка: д. Людмила Зіневич — філологиня, мовознавиця, доцентка катедри українознавства Харківського національного університету ім. Каразина.

02 грудня | 14.00 | Office.Ukraine & Künstler:innenhaus Büchsenhausen | Schloss Büchsenhausen |

Вхід вільний, захід проводитиметься українською мовою.

ПУБЛІЧНА ДИСКУСІЯ "CВІТОГЛЯДНА ВІЙНА ІДЕНТИЧНОСТЕЙ: КУЛЬТУРА, МОВА, ПАМ`ЯТЬ"

УВАГА! ЧАС ЦІЄЇ ПОДІЇ ЗМІНЕНО: МИ РОЗПОЧНЕМО О 14.00

Ми проводимо цей завдяки шелтеру для українських митців Office.Ukraine (м. Інсбрук)

Як говорити про Голодомор як частину совєцького геноциду в Україні?

Російська війна в Україні: що стоїть поза геополітикою?

Як триматись української спільноти та ідентичности за кордоном?

Українська мова: щоденний інструмент чи маніфест?

Як ми пам`ятаємо та забуваємо історію? Як будуть пам`ятати сьогодення?

Ці та інші питання час від часу виникають у наших думках. Ми не певні у відповідях, постійно стоячи перед складними моральними виборами. Наші дискутанти — експерти з питань політики та мовознавства запропонують нам свої відповіді і створять простір для вільної безпечної дискусії про наболіле.

Ми дякуємо п. Галині Архінос та п. Надії Аряєвій за допомогу в організації цього заходу.